Що таке національний мультипредметний тест?
НМТ – це комп’ютерний онлайн-тест, що складається з чотирьох предметів, які об'єднані в 2 блоки по 120 хвилин:
- перший блок: українська мова та математика;
- другий блок: історія України та предмет на вибір (українська література, географія, біологія, фізика, хімія, іноземні мови (англійська, французька, німецька, іспанська).
Блок завдань з української мови міститиме 30 завдань: 10 завдань з вибором однієї відповіді з 4 варіантів відповідей, 15 – з вибором однієї правильної відповіді з 5 варіантів та 5 завдань на встановлення відповідності (4 з 5).
Максимальна кількість тестових балів за цей блок складе 45 балів. Для отримання 100 балів за шкалою 100–200 балів для вступу необхідно буде набрати 7 тестових балів. Блок не міститиме завдань для надання письмової розгорнутої відповіді.
Блок завдань з математики міститиме 22 завдання: 15 завдань з вибором однієї правильної відповіді з 5 варіантів, 3 завдання на встановлення відповідності (3 з 5) та 4 завдання з короткою відповіддю.
Максимальна кількість тестових балів за цей блок складе 32 бали. Для отримання 100 балів за шкалою 100–200 балів для вступу необхідно буде набрати 5 тестових балів. Учасники тестування матимуть можливість скористатися довідковими матеріалами і чернетками.
Блок завдань з історії України міститиме 30 завдань: 20 завдань з вибором однієї правильної відповіді з 4 варіантів, 4 завдання на встановлення відповідності (4 з 5), 3 завдання на встановлення послідовності та 3 завдання з вибором 3 відповідей із 7 запропонованих.
Максимальна кількість тестових балів за цей блок складе 54 бали. Для отримання 100 балів за шкалою 100–200 балів для вступу необхідно буде набрати 8 тестових балів. Учасники тестування матимуть виконувати завдання, що стосуються усього хронологічного періоду «Історія України (найдавніші часи – початок XXI ст.»).
Блок завдань з іноземної мови (англійської, німецької, французької та іспанської на вибір учасника) міститиме 32 завдання: 5 завдань з вибором однієї правильної відповіді, 11 завдань на встановлення відповідності та 16 завдань на заповнення пропусків у тексті.
Максимальна кількість тестових балів за цей блок складе 32 бали. Для отримання 100 балів за шкалою 100–200 балів для вступу необхідно буде набрати 5 тестових балів. Блок не міститиме завдань з аудіювання та завдань для надання письмової розгорнутої відповіді.
Блок завдань з фізики міститиме 20 завдань: 12 завдань з вибором однієї правильної відповіді з 4 варіантів, 2 завдання на встановлення відповідності (4 з 5) та 6 завдань з короткою відповіддю.
Максимальна кількість тестових балів за цей блок складе 32 бали. Для отримання 100 балів за шкалою 100-200 балів для вступу необхідно буде набрати 5 тестових балів. Учасники тестування матимуть можливість скористатися чернетками.
Блок завдань з хімії міститиме 30 завдань: 22 завдання з вибором однієї правильної відповіді з 4 варіантів, 2 завдання на встановлення відповідності (3 з 5) та 6 завдань з короткою відповіддю.
Максимальна кількість тестових балів за цей блок складе 40 балів. Для отримання 100 балів за шкалою 100–200 балів для вступу необхідно буде набрати 6 тестових бали. Учасники тестування матимуть можливість скористатись деякими довідковими матеріалами і чернетками.
Блок завдань з біології міститиме 30 завдань: 24 завдання з вибором однієї правильної відповіді з 4 варіантів, 4 завдання на встановлення відповідності (4 з 5) та 2 завдання з вибором 3 відповідей із 3 груп запропонованих варіантів.
Максимальна кількість тестових балів за цей блок складе 46 балів. Для отримання 100 балів за шкалою 100–200 балів для вступу необхідно буде набрати 7 тестових балів.
Блок завдань з географії міститиме 30 завдань: 20 завдань з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох варіантів, 6 завдань з вибором 3 відповідей із 7 запропонованих варіантів, 4 завдання відкритої форми з короткою відповіддю (неструктуровані завдання).
Максимальна кількість тестових балів за цей блок складе 46 балів. Для отримання 100 балів за шкалою 100–200 балів для вступу необхідно буде набрати 7 тестових балів.
Блок завдань з української літератури міститиме 30 завдань: 25 завдань з вибором однієї правильної відповіді з п’яти варіантів та 5 завдань на встановлення відповідності (потрібно встановити по 4 «логічні пари»).
Максимальна кількість тестових балів за цей блок складе 45 балів. Для отримання 100 балів за шкалою 100–200 балів для вступу необхідно буде набрати 7 тестових балів.
На виконання усього тесту буде відведено 240 хвилин. Блоки по 120 хвилин будуть розділені перервою у 20 хвилин. Учасник тестування самостійно розподілятиме час у межах кожного блоку з двох предметів.
Завдання НМТ відповідатимуть змісту програм ЗНО з навчальних предметів і будуть аналогічними до використовуваних у ЗНО.
Результати НМТ
Завдання мультитесту будуть оцінені відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. За виконання кожної складової тесту учасник після завершення тестування отримає окремий результат.
Пізніше результат кожного блоку буде переведено в шкалу 100–200 балів. Для отримання результату за шкалою 100–200 з кожного блоку НМТ потрібно набрати не менше ніж 15% від загальної кількості тестових балів за цей блок.
Максимальна кількість балів за кожний блок (45 – з української мови та літератури, по 32 – з математики, фізики, іноземних мов, 54 – з історії України, 40 – з хімії та 46 – з біології та географії) відповідатиме 200 балам за шкалою 100–200.
Замість результатів НМТ 2025 року, для вступу можна буде скористатися результатами НМТ 2022, 2023 або 2024 року.
Вагові коефіцієнти
До результатів кожного блоку НМТ під час вступу буде застосовано ваговий коефіцієнт відповідно до спеціальності, на яку абітурієнт вступає.
Що стосується четвертого предмета на вибір, то абітурієнт зможе вступити на будь-яку спеціальність із тим предметом, який він вибрав. Утім, для вступу на різні спеціальності до результатів НМТ буде застосовано різні коефіцієнти. Якщо абітурієнт вступатиме на правничий напрям підготовки – більшу вагу матиме результат з іноземної мови, аніж з біології, а на медичний – навпаки.
Інформація про значення цих коефіцієнтів міститься в Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2025 році, який буде затверджено пізніше.
Заздалегідь ознайомившись із коефіцієнтами, вступники зможуть визначити, результати якого блоку є визначальними для вступу на ту чи іншу спеціальність.
Строки проведення
У 2025 році передбачено проведення двох сесій НМТ:
- основна (з 14 травня до 25 червня);
- додаткова (з 14 до 25 липня).
У додатковій сесії тестування зможуть узяти участь ті вступники, які з поважних причин не пройшли тестування під час основної сесії.
Місце проведення
НМТ відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ), створених у населених пунктах як в Україні, так і за її межами.
Інформацію про те, у яких саме країнах проходитиме оцінювання, буде оприлюднено пізніше.
Тестування призупинятимуть під час повітряних тривог і продовжуватимуть лише після повернення учасників і працівників ТЕЦ із укриттів.
Підготовка до іспиту
Структура тестів НМТ не буде змінюватись порівняно з тестами 2023 і 2024 року, тому демоверсії тестів НМТ з усіх предметів, які оприлюднювались раніше, є актуальними.
Водночас демонстраційний тест з історії України за 2025 рік, який зазнав невеликих змін, вже був оприлюднений, і майбутні вступники можуть його також пройти онлайн.
Опрацювавши всі тести, учасники зможуть ознайомитися з форматом тестування і попрактикуватися у виконанні завдань.