Відділ освіти, культури, молоді та спорту Пісочинської селищної ради
» НОВИНИ та АНОНСИ » Комплексна політика "Школа офлайн": подолати освітні втрати, створити умови для якісної освіти та повернути щонайменше 300 000 учнів за шкільні парти
Комплексна політика "Школа офлайн": подолати освітні втрати, створити умови для якісної освіти та повернути щонайменше 300 000 учнів за шкільні парти
Дата: 30.07.2024 14:41
Кількість переглядів: 61
Спільно з віцепрем'єр-міністром Михайло Федоров МОН розпочинає комплексну політику «Школа офлайн». Наша мета — подолати освітні втрати, створити умови для якісної освіти та повернути щонайменше 300 000 учнів за шкільні парти.
Чому це важливо? Пандемія, а тепер повномасштабна війна, змусили перейти на дистанційне навчання. Як показують результати дослідження PISA-2022, підлітки відстають від потрібного рівня знань щонайменше на два роки. За прогнозами Світового банку, ці учні ризикують недоотримати 5,5 млрд доларів упродовж свого професійного життя. Освітні втрати — це те, що може стримувати в розвитку цілу країну.
Але це те, що можна і треба(!) долати. І якщо починати вже зараз, — переконаний, що ми забезпечимо краще майбутнє як для наших дітей, так і для України загалом.
Сьогодні маємо різні категорії учнів із різними потребами: діти на ТОТ чи за кордоном, учні, які не мають доступу до очної освіти чи дистанційки. Наше завдання: запропонувати індивідуальний підхід для кожної дитини — передусім якісну освіту, яка відповідає потребам та умовам, у яких перебувають учні.
«Школа офлайн» — це комплексний підхід. Ми будуємо укриття, закуповуємо автобуси та девайси для тих, хто не має доступу до очної освіти. Створюємо умови для навчання переміщеним особам, дітям на ТОТ та учням за кордоном.
Безпека залишається нашим пріоритетом. 57 проєктів укриттів отримали державне фінансування. 2,5 млрд грн цьогоріч становить субвенція на укриття для 8 прифронтових та прикордонних з росією областей. Так само 1 млрд грн субвенції виділено на автобуси з фокусом на 8 прифронтових регіонів. І ми продовжуємо працювати над залученням додаткового фінансування.
«Школа офлайн» передбачає низку політик, розроблених на основі зустрічей з громадами, освітянами та партнерами. Деякі регіони вже почали реалізувати ці політики, і ми очікуємо поступової імплементації з нового навчального року, щоб у 2025 році всі були готові до впровадження. Ми підтримуватимемо всіх учасників освітнього процесу на цьому шляху.
Цього тижня запускаємо гарячу урядову лінію, де наші фахівці зможуть вас проконсультувати. Дізнатися більше про політику «Школа офлайн» можете на сайті https://offlineschool.mon.gov.ua/ та у вайбер-каналі «Школа офлайн»https://bit.ly/4cjSW9P