Відбувся семінар з питань безпеки життєдіяльності та цивільного захисту

Дата: 12.10.2023 16:19

4 жовтня 2023 року за ініціативою фахівців Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Харківської області на території Пісочинської селищної ради  проведено семінар за темою «Базові (опорні) з питань безпеки життєдіяльності та цивільного захисту закладів освіти: безпекові виклики та їх реалізація».

Семінар було організовано для керівників базових (опорних) з питань безпеки життєдіяльності та цивільного захисту закладів загальної середньої та дошкільної освіти Харківського району.

У семінарі взяли участь:

Бєлова Юлія Сергіївна, начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Пісочинської селищної ради;

Березан Олександр Михайлович, начальник обласного методичного кабінету(безпеки життєдіяльності населення) Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Харківської області;

Горпинченко Вікторія Миколаївна, методист обласного методичного кабінету (безпеки життєдіяльності населення) Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Харківської області;

Маркова Ольга Павлівна, фахівець з питань загальної середньої освіти відділу освіти, культури, молоді та спорту Пісочинської селищної ради;

Волобуєва Галина Миколаївна, директор Комунального закладу «Пісочинський ліцей «Мобіль» Пісочинської селищної ради Харківського району Харківської області».

З метою забезпечення ефективного надання базовими (опорними) з питань безпеки життєдіяльності та цивільного захисту закладам освіти інформаційно-методичного супроводу в умовах особливого періоду на семінарі вирішувалися такі основні завдання:

1. Окреслення напрямків створення безпечного освітнього середовища базовими (опорними) з питань безпеки життєдіяльності та цивільного захисту закладами освіти.

2. З’ясування особливостей надання інформаційно-методичного супроводу базовими (опорними) з питань безпеки життєдіяльності та цивільного захисту закладами освіти в особливий період.

3. Визначення аспектів взаємодії щодо вирішення основних питань безпеки в закладах освіти.

4. Показ варіантів ефективної роботи з учнями щодо вивчення правил безпечної поведінки під час виявлення підозрілих предметів.

З метою реалізації основних питань, учасниками семінару вивчені та обговорені відповідні питання:

Стан цивільного захисту в закладах освіти Пісочинської громади (доповідач Ю.С. Бєлова);

Організація роботи закладів освіти у створенні безпечного освітнього середовища: нормативно-правова база (доповідач О.П. Маркова);

Методичний супровід базових (опорних) з питань безпеки життєдіяльності та цивільного захисту закладів освіти як складова забезпечення безпекових потреб закладів освіти в особливий період (доповідач В.М. Горпиченко);

Безпекові виклики та їх реалізація базовим (опорним) з питань безпеки життєдіяльності та цивільного захисту Пісочинським ліцеєм «Мобіль» (Г.М. Волобуєва з досвіду роботи);

Організація навчання учасників освітнього процесу щодо безпечної поведінки при виявлення підозрілих предметів. Алгоритм дій під час знаходження небезпечних предметів (доповідач О.М. Березан).

Дякуємо всім за плідну роботу.