Оцінки в НУШ: без традиційних табелів та з правом на помилку

Дата: 20.07.2020 11:17

У 2018-му році першачки України пішли до Нової української школи. Реформа освіти стосується різних аспектів шкільного життя, підходів до викладання та оцінювання. Зокрема, для учнів перших класів відійшли у минуле табелі, а звичні оцінки у вигляді абстрактних цифр замінили на конкретні критерії особистого розвитку, опанування компетентностей і навичок. Тепер батьки можуть дізнатись про успіхи своєї дитини зі «Свідоцтва досягнень». Цей документ дає ширше розуміння поступу школяра і допомагає вчителю формувати індивідуальні підходи до кожного.

Про те, як тепер працюють над помилками у початковій школі, чому в НУШ відмовились від традиційного оцінювання та у який спосіб інформують батьків про здобутки в навчанні, розповідає одна з ідеологинь Нової української школи та колишня радниця Міністра освіти і науки України Оксана Макаренко.