Служба у справах дітей та сім'ї Пісочинської селищної ради інформує:

Дата: 17.05.2019 09:50

ДОПОМОГА НА ДІТЕЙ, ХВОРИХ НА ТЯЖКІ ХВОРОБИ, ЯКИМ НЕ ВСТАНОВЛЕНА ІНВАЛІДНІСТЬ.

Перевірте чи є діагноз Вашої дитини тут:

Кому надається цей вид допомоги ?

Один із батьків, усиновлювачів, опікун, піклувальник, один із прийомних батьків, батьків-вихователів, який постійно проживає та здійснює догляд за дитиною, хворою на один або декілька видів таких захворювань, станів.

Які умови отримання допомоги на дітей з тяжкими хворобами, але без встановленої інвалідності?

Для призначення допомоги до органу соціального захисту населення подаються:

- заява про призначення допомоги за формою, яка є стандартною для призначення допомог на дітей;

- паспорт або інший документ, що посвідчує особу, та документ, що підтверджує повноваження опікуна, піклувальника, прийомних батьків, батьків-вихователів;

- свідоцтво про народження дитини;

- довідка про захворювання дитини на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня, про те, що дитина отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу (порядок видачі такої довідки —Постанова 917).

Куди звертатися за допомогою і строк її призначення.

Допомога призначається з дня звернення до органу соціального захисту населення. Ця допомога надається незалежно від одержання інших видів державної допомоги.

Підстави для припинення допомоги:

Виплата такої допомоги за рішенням органу соціального захисту населення, який призначив допомогу, припиняється у разі:

1) якщо допомога призначена на підставі документів, що містять недостовірні відомості;

2) встановлення такій дитині інвалідності;

3) позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;

4) позбавлення отримувача допомоги волі за вироком суду;

5) скасування рішення про усиновлення дитини або визнання його недійсним;

6) звільнення опікуна чи піклувальника дитини від виконання їхніх обов’язків;

7) смерті дитини;

8) смерті отримувача допомоги.

Виплата такої допомоги призупиняється у разі:

1) тимчасового влаштування хворої дитини на повне державне утримання за заявою отримувача такої допомоги;

2) влаштування дитини на повне державне утримання у разі відібрання хворої дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав.

Розмір допомоги:

Допомога надається щомісячно в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Нагадаємо, що в 2019 році це наступні суми:

1 січня 2019 року — 1497 гривень, з 1 липня — 1564 гривні, з 1 грудня — 1638 гривень.